HAKAN TEYMUR
5 Nisan 2023

Yüz Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Yüz germe estetiği, yüze daha genç bir görünüm kazandırmayı hedefler. Bu bakımdan kozmetik cerrahi bir işlem olmaktadır. Prosedür sarkan cildi azaltabilir. Ek olarak yanaklarda ve çene hattında cilt kıvrımlarının pürüzsüzleşmesine destek verebilir. Yüz germe, ritidektomi olarak da adlandırılır.

Yüz germe işlemi esnasında yüzün her iki tarafında birer deri parçası geriye doğru alınır. Derinin altındaki dokular değiştirilir. Bunun yan ısıra fazla deri de çıkarılır. Bu yüze daha genç bir şekil verir. Boyun germe de genellikle yüz germe işleminin bir parçası olarak yapılır. Boyun bölgesindeki yağlanmayı ve sarkan deriyi azaltır.

Ancak bilinmesi gereken bazı hususlar da vardır. Yüz germe operasyonu ciltte bulunan ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi güneşe maruz kalmanın yol açtığı hasarları düzeltmez. Bunun yanı sıra ek kozmetik işlemler, cildin görünümünü veya kalitesini hedefleyebilir. Eğer uzman bir hekim tarafından yapılırsa yüz germe estetiği hayal ettiğiniz gibi sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Yüzme Germe Neden Yapılır?

Yüzün görünümü ve şekli yaşla beraber farklılaşır. Yağ birikintileri yüzün bazı bölgelerinde azalırken bazılarında artar. Yüz germe estetiği, yaşa bağlı bu değişiklikleri ele alabilir:

  1. Yanakların sarkık görünümü
  2. Alt çene çizgisinde fazla deri
  3. Derin cilt
  4. Boyunda sarkma ve aşırı yağlanma

Bu bakımdan yüz germe estetiği farklı sebeplere dayalı olarak yapılabilir. Tüm işlemlerde hasta profili özel şekilde ele alınmakta, en uygun çözümler böylece teklif edilmektedir.

Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Yüz germe estetiği genel hatları ile yukarıda anlattığımız şekilde gerçekleşir, ancak herkes için bu işlem uygun değildir. Bu nedenle uygulama öncesinde fiziksel muayene yapılmaktadır. Ayrıca kişinin kullandığı ilaçların incelenmesi, yüz muayenesinin uygulanması, tıbbi geçmişe göz atılması ve testler uygulanması da gerçekleştirilir. Ayrıca kişilerin yüz germeden neler beklendiği de öğrenilir.

Eğer muayene ardından hekim tarafından uygun bulunursa tedavi de kişilere ve onların beklentilerine göre özel bir şekilde hazırlanır. Hastalar işlem hakkında ve nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerine bilgilendirilir.

Yüz germe estetiği tamamlandıktan sonra kişiler hekimlerin belirttiği noktalara özen gösterirse hayal ettiği gibi olumlu sonuçlar alabilir.