ANNELİK ESTETİĞİ

ANNELİK ESTETİĞİ NEDİR VE NASIL YAPILIR?

Anne olmak çoğu kadın için sabırsızlıkla beklenen bir durum. Bununla birlikte genellikle hamilelik ve emzirme süreci, kadın vücudunda güveni ve konforu etkileyebilecek bazı değişikliklere neden oluyor. Diyet ve egzersiz ile istenilen sonuçların alınamadığı ya da yetersiz kaldığı durumlarda annelik estetiği devreye giriyor.

Annelik Estetiği Kişi Özelinde Planlanması Gereken Kapsamlı Bir Süreçtir

Annelik estetiğini, hamilelik ve emzirme süreci sonunda yaşanan değişikliklerin düzeltilmesi ameliyatlarının birlikte yapılması olarak tanımlayabiliriz. Bu cerrahi kombinasyonların ihtiyaçlarına göre kişiye özel olarak seçilmesi gerekmektedir. Sarkmamıış ve uygun hacimli bir meme görüntüsü ile daha sportif ve estetik bir karın görünümüne sahip olmak için yapılan ameliyatlar annelik estetiğinin içeriğini oluşturuyor. Memelerdeki değişimleri düzeltmek için yapılan işlemler yine hastanın ihtiyacına göre değişiyor. Örneğin kimi kadınların memelerinde belirgin deri sarkması olurken kimilerinde sadece meme hacminde azalma görülüyor. Bu değişikliklerin birlikte farklı derecelerde olması da mümkün. Bu nedenle yapılacak ameliyatlarda değişebiliyor. Karın estetiğinde ise yine kişiler arası farklılıklar olabileceğinden hastaya özel olarak ameliyat içeriği değişiyor. Karında sarkma, kaslar arasında gevşeme veya yağ birikimine bağlı bozukluklar farklı derecelerde görülüyor. Bu nedenle yapılacak olan işlemler de bu değişimlerin derecesine ve hastanın beklentisine göre şekillendiriliyor.

 

“Annelik estetiği ihtiyaçlar ve beklentiler değerlendirilerek kişi özelinde  planlanması gereken kapsamlı bir süreç. Hamilelik, emzirme, dramatik kilo kaybı ya da yaş alma sonucunda vücutlarındaki kalıcı değişiklikleri fark eden ve bunların giderilmesini isteyen kadınlar annelik estetiğini tercih edebilirler. Hedef kilosuna ulaşan ve bu kiloyu belirli bir süre boyunca koruyan kişiler annelik estetiği için ideal adaylar. Annelik estetiği yapılması için emzirme dönemi tamamlanmış ve üzerinden en az 6 ay geçmiş olmalı.”

Annelik Estetiğinden Ne Beklemelisiniz?

Annelik estetiği ameliyatında farklı yöntemler uygulanabilmekte ve bu ameliyatların uygulama süreleri de değişebilmektedir. Annelik estetiği ameliyatı, uygulanacak olan prosedürlerin kapsamına göre genellikle 2 ila 5 saat arasında tamamlanıyor. Operasyon sonrası iyileşme süreci hastanın yaşına, genel sağlık durumuna, dokunun kalitesine ve gerçekleştirilen operasyonlarda kullanılan tekniklere göre değişiklik gösterebiliyor. Hastaların iyileşme sürecinde verilen tavsiyelere dikkat etmesi son derece önemli. İyileşme süreci tamamlanana dek sigara içilmemesi, ağır ve yoğun egzersizlerden uzak durulması ve sağlıklı beslenilmesi gerekiyor. Hamilelik ve emzirme dönemlerinin ardından birden fazla alanda problemlerin görülmesi sık bir durum. Annelik estetiği, birden fazla prosedürün kombine edilmesiyle hastaya tek seferde çözüm ve tek bir iyileşme dönemi geçirme avantajı sunuyor. Ayrıca tüm vücudun tek seferde ele alınması sonuçların daha bütünsel ve uyumlu olmasını da sağlıyor. Ancak çok ileri problemlerde tek seferde çok fazla işlem yapılamayabilir veya birden çok seans uygulanması da bu nedenle gerekebilir. Doktorun buradaki görevi mevcut durumuna uygun olarak hastayı bilgilendirmek ve tedavi planlamasında hastaya yol göstermektir.