BADEM GÖZ ESTETİĞİ

FOX EYES – CAT EYES – BELLA EYES

Bu tabirler günümüzde bazı anlam karmaşalarına neden olmaktadır. Genel olarak İngilizce halleri ile kullanılan bu işlemlerin içeriği aynıdır. Bunlar “Badem Göz Estetiği”, “Şakak Germe” ve “Kaş Kaldırma” İşlemlerinin birlikte yapıldığı ve üst yüz görüntüsünün değiştirildiği ameliyat kombinasyonlarıdır.

Badem Göz estetiğinde göz şekli değiştirilir. Göz kapaklarının dış kenarı daha yukarıya taşınarak gözün biraz daha çekik görünmesi sağlanır. Bu hem endoskopik olarak yani saçlı deri içinden yapılan küçük kesiler yoluyla hem de üst göz kapağından yapılan kesiler yoluyla yapılabilir. Bir diğer deyişle üst göz kapağı estetiği sırasında veya şakak germe ameliyatı sırasında da yapılabilir. Her ne şekilde olursa olsun Badem Göz estetiğinde sadece göz şekli değiştirilir. Kaş veya şakakta değişiklik yapılmaz. Kaşın seviyesinin değiştirilmesi veya şakak bölgesinin gerilmesi farklı müdahalelerdir.

Şakak Germe ameliyatı yine saçlı deri içerisinden yapılan bir germe yöntemidir. Açık veya kapalı (endoskopik) olarak yapılabilir. Her ikisinde de dikiş olacaktır. Şakak gerildiği zaman bir miktar da kaş şekli değişecektir bu nedenle kaş seviyesinin ve şeklinin ayarlanması yöntemi olan Kaş Kaldırma ameliyatı ile birlikte yapılması işlemlerin uyumu açısından fayda sağlar. Ancak Şakak Germe ve Kaş Kaldırma ameliyatları gözlerin şeklinin değişmesine neden olmaz. Hastaların bu yapılacak müdahaleler arasındaki farkları anlaması ve isteklerini buna göre anlatması daha faydalı olacaktır.