HAKAN TEYMUR
2 Ağustos 2023

Silikon Protezler Belirli Bir Zaman Sonra Çıkarılabilir mi?

Silikon protezler belirli bir zaman sonra çıkarılabilir mi ?

Birçok kişinin merak ettiği sorulardan biri. Meme protezleri tabi ki çıkartılabilir ve herhangi bir kullanım sınırı bulunmaz. Kullanılan malzemelere göre bazı kişilerde 5 sene bazı kişilerde 10 senede ufak tefek sorunlar çıkartabilir. Bu sebeple profesyonel ve alanında deneyimli doktorlar tarafından ameliyatın yapılması gerekir.

 

meme2

Bir kişi daha farklı bir boyutta proteze ihtiyacı olursa, protez hasar görürse, simetri bozulursa silikon protezler çıkartılabilir ve yenisi ile değiştirilir. Silikon protezlerin çıkarılması veya değiştirilmesi gerekir. Kişilerin memesi bulunmadığından bölgeye protez uygulanmışsa çıkarma sırasında önemli bir değişiklik olmaz ve protezler göğsü ağır şekilde harap olmuş kişiye yerleştirilirse, protezi çıkarttıktan sonra deforme olmuş cilt ve boşaltılmış göğsü ile yaşamaya devam etmesi gerekir.

Silikonlar Ne Zaman Aşağı İner?

Silikonlar ne zaman aşağı iner ? konusunda yuvarlak protezler ilk takıldığı 3 ay süreyle ödemin de etkisi ile birlikte bir miktar daha protez yapıldığı belli olan meme olarak görülür fakat 3 ay sonunda protezler bir miktar aşağı iner ve ayrıca ödem de gerilediği için memeler çok daha dolgun ve doğal görünmeye başlar.

Silikonlar birinci seneyi doldurduğunda ise protezler doku ile birleşir ve tamamen doğal, dolgun ve daha iyi bir görüntü oluştururlar. Doktorların becerilerine bağlı olarak tamamen doğal bir görünüme kavuşulabilir.