HAKAN TEYMUR
29 Ağustos 2022

Meme Küçültme Ameliyatından Sonra Ağrı Olur Mu?

Meme Küçültme Ameliyatından Sonra Ağrı Olur Mu?

Meme küçültme ameliyatı sonuç olarak bir ameliyattır. Ve söz konusu olan şey ameliyat olduğu zaman ise bir cerrahi işlemden söz etmek gerekiyor. Bu noktada da meme küçültme ameliyatından sonra ağrı olur mu? Sorusu akıllara geliyor.

Meme küçültme ameliyatı, anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Yani bu ameliyatı olan kişi, bu işlem sırasında derin bir uykuda olacaktır. Bu esnada herhangi bir ağrı sızı hissedilmesi mümkün değildir. Ancak sonraki zaman zarfına bakacak olursak sonuç olarak ameliyat sonrası açık bir yara söz konusudur. Ve yeni ameliyat olmuş bir kişi, bu hangi ameliyat olursa olsun bir şekilde ağrı çeker. Bu durum tüm ameliyatlar için geçerlidir. Ancak ameliyat sonrası verilen çok güçlü ağrı kesici ilaçların da verilmesi bu ağrıların hafiflemesi ve hatta tam olarak hissedilmemesi için son derece büyük bir etki yaratacaktır.

Meme küçültme ameliyatı üç saat süren ve itinalı bir çalışma isteyen bir operasyondur. Söz konusu ameliyat meme içerisinde yer alan fazla yağların ve dokuların temizlenip memenin istenen şekle kavuşması için yoğun çabalarla yapılan bir ameliyattır. Bu duruma bağlı olarak da meme küçültme ameliyatı sonrası bir miktar acı çekilmesi yapılan işleme göre de son derece normal bir durum olacaktır. Bu ağrı çok uzun süren bir ağrı değildir. İlaçlarla kontrol altına alınabilir.