HAKAN TEYMUR
4 Ağustos 2023

Protez Kullanmadan Meme Büyütmek Mümkün mü?

Protez kullanmadan meme büyütmek mümkün mü ?

Ameliyatsız meme büyütme genellikle küçük göğüslere sahip olan ve ameliyattan çekinen hastalarda uygulanan operasyondur ve mümkündür. İşlem sırasında ameliyat kesi durumu olmadan meme içerisine protez yerleştirilmeden yağ transferi yani dolgu maddesi enjektesi ile göğüslere hacim kazandırılır. Bu işleme aquafilling denir ve böylece göğüslere hacim kazandırılır.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Hastaların kendi vücudundan alınan yağların, göğüslere enjekte edilmesidir. Bu şekilde dolgun ve olduğundan daha büyük göğüsler elde edilerek hastanın kaygıları çözümlenir ve yağ transferi de denilebilen bu göğüs büyütme yöntemi ile yağların karakterine göre kalıcı veya geçici şekilde çözüm sağlanabilir.

Dolgu Maddesi ile Göğüs Büyütme

Dolgu maddesi ile göğüs büyütme cilt için yapılan dolgu gibi göğüslere de dolgu maddeleri ile hacim kazandırabilir. Bir iğne ile dolgu maddesi göğüs içine uygun bölgelere doktor tarafından enjekte edilir ve 6 ay ile 1 sene arası bir kalıcılık ile göğüsler büyütülür. Silikon kalıcıdır fakat dolgu maddesi kalıcı değildir. Aquafilling bir çeşit dolgu maddesi denilebilir fakat içerik olarak hyaluronik asit içeren cilt dolgularından farklıdır.

Aquafilling, bit jeldir ve içeriğinde su bulunan bu jel enjekte edildiği yerde olumlu tepkimelerle birlikte yumuşak doku içerisinde hacim sağlar. Aquafilling tıpkı dolgu gibi hazırlanarak enjektör yardımı ile göğüslere uygulanır. Enjekte işlemi sonrasında önce lokal anestezi uygulaması ile işlem yapılacak işlem hissizleştirilir bu sebeple güvenlidir.