Meme Protezi Nasıl Seçilir?

abdominoplasti hakkinda en cok sorula sorular
Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?
Mayıs 27, 2022
meme buyutme 5

Meme Protezi Nasıl Seçilir?

Meme protezi nasıl seçilir konusunda meme protezinin şekli, kişinin göğüs kafesi yapısına, mevcut olan meme dokusu miktarına, deri elastikiyetine, aktif bir şekilde profesyonel spor yapıp yapmadığına göre seçilir. Herkesin göğüs kafesi ve meme yapısı birbirinden farklı olabilir ve ihtiyaç duyulan implant volüm, şekilde ve implant yüksekliği ile profil değişebilir. Bu sebeple yapılan ölçümler sonrasında şekil ve hacime karar verilir.

Meme protezinin seçiminde profil yüksekliği belirli bir tabandaki implantın göğüs kafesinden öne doğru projeksiyonunu ifade eder. Genellikle en doğal görünüm orta – yüksek profildeki protezler ile elde edilir. Bunun dışında düşük profil, orta, orta + profil, yüksek ve ultra profil bulunmaktadır.

En İyi Görünecek Meme Protezi Nasıl Seçilir?

En iyi görünecek meme protezi nasıl seçilir konusunda meme büyütme ameliyatından önce hekim görüşmesi kişileri hedeflerini anlamak açısından çok önemlidir. En uygun meme protezi seçimi, bilinçlenmiş bir hasta ve tecrübeli bir plastik cerrahın ameliyatla ilgili beklenti ve elde edilebilecekleri konuşması sonucunda yapılan bir ameliyat elde edilebilir.

Meme protezlerinin içerisindeki jele göre çeşitleri tercih edilirken doktor ile danışılabilir. Protezlerin içerisindeki jel silikondur bu sebeple protezler ameliyat sonrası dönemde kendi formunu koruyabilmektedir. Meme protezlerinin yüzey kaplamalarına göre çeşitlerine bakıldığı zaman düz yüzeyli protezler, pütürlü yüzeyli protezler olarak ikiye ayrılır. Hangisinin kullanılacağı tamamen kişilere göre değişir ve planlama aşamasına geçilmeden kişiler muayene edilir.

Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?