Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Emzirebilir Miyim?

yag enjeksiyonu meme buyutme dezavantajlari
Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme Dezavantajları Nelerdir?
Nisan 7, 2022
meme estetigi emzirmeye engel olurmu
Meme estetiği emzirmeye engel olur mu?
Nisan 11, 2022
Meme Küçültme Ameliyati Sonrasi Emzirebilir Miyim

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Emzirebilir Miyim?

Kadınların en sık sorduğu sorular arasında meme küçültme ameliyatı sonrası emzirebilir miyim? Sorusu yer alır. Meme küçültme ameliyatı için bir karar verme aşamasında olan tüm kadınlar bu konu ile ilgili olarak bir araştırma yapma yoluna giderler. Meme küçültme ameliyatı için en çok merak edilen konulardan biri olarak bilinen emzirme durumuna açıklık getirecek olur isek; meme küçültme ya da meme büyütme ameliyatı sonrası ilk altı ay emzirilmemesi tavsiye edilir.

Meme estetiği olmuş bir kişinin memesinde bir ameliyat yarası yer alacağı için emzirme için uygun olmaz. Bu sebepten dolayı da emzirmeye devam edebilmek için ameliyat olmuş kişinin tam olarak iyileşmiş olması gerekli olacaktır. Her insanın bünyesini ve iyileşme hızını dikkate alacak olursak bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösterir.

Bunun yanı sıra bu konunun bir de biyolojik boyutu vardır. Mesela; meme küçültme ameliyatı ya da meme büyütme ameliyatı veya da herhangi bir meme estetiği olmuş bir kişinin bu ameliyatı olduktan sonra verimli bir şekilde emzirme sağlayıp sağlayamayacağı gibi bir soru sorulmuş ise bu durum da ameliyatın riskleri arasında yer alır. Yani meme küçültme ameliyatı yapılırken süt kanallarına zarar verilmesi halinde süt kanallarında bir zedelenme meydana gelecektir. bu zedelenme sonucunda yeteri kadar süt sağlayamama durumu söz konusu olabilir.

Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?