Meme estetiği emzirmeye engel olur mu?

Meme Küçültme Ameliyati Sonrasi Emzirebilir Miyim
Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Emzirebilir Miyim?
Nisan 8, 2022
meme estetigi sonrasinda iz kalir mi
Meme Estetiğinden Sonra İz Kalır Mı?
Nisan 12, 2022
meme estetigi emzirmeye engel olurmu

Meme estetiği emzirmeye engel olur mu?

Meme, bir kadını estetik gösteren ve son derece önemli bir bölgedir. Ancak memenin genetik işlevi de vardır. Bu işlev anne olmak ile ilintilidir. Yani emzirme eyleminin gerçekleştirildiği bölgedir. Bu hususta bir kadın meme estetiği emzirmeye engel olur mu? Şeklinde bir soru sorduğu zaman bu noktada iki ayrı kaygı vardır. Hem bebek sahibi olup emzirme yani bebeğin karnını doyurabilme yetisine sahip olmaya devam edebilir edemeyeceği hem de bir yandan estetik bir güzelliğe sahip olup olamayacağı…

Son derece hassas bir konu olan meme estetiği konusu ile ilgili olarak meme estetiğine emzirme açısından farklı şekillerde bakacak olursak; meme estetiğinin bu noktada bir risk unsuru olduğundan da söz etmek mümkün olabilir. Ancak bu son derece nadir rastlanana bir durumdur. İşte tam da bu sebepten dolayı meme estetiği yaptırmak isteyen herkese bu işlemi yapacak olan doktor seçiminin ne kadar büyük bir öneme sahip olduğu anlatılmaktadır. Bu noktada yanlış uygulanan estetik işlemler söz konusu olacaktır.

Meme estetiği operasyonu sırasında süt kanalları bir şekilde darbe görür ise süt üretimi de azalacaktır. Bu tip bir durum ile karşı karşıya gelindiği zaman yeteri kadar süt üretilemez. Bunun yanı sıra başarılı geçen meme estetiği ameliyatlarında da 6 ay gibi bir süre için emzirme sağlanamayacaktır.

Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?