HAKAN TEYMUR
7 Ağustos 2023

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirebilir miyim?

Meme dikleştirme ameliyatından sonra emzirebilir miyim ?

Konusunda tabi ki emzirilebilir. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında meme dokusu şekillendirilir, memelere genel olarak bir form ve projeksiyon kazandırılır ve fazla meme cildi alınır. Tüm bunlar gerçekleştirilirken meme başı ile meme dokusu arasında bulunan bağlantılar kesilmez bu sebeple meme dikleştirme sonrasında emzirme sorunu yaşanmaz.

mother holding baby her arm

Meme estetiğinin herhangi bir aşamasında emzirme konusunda sorun yaşanmaz. Fakat işlem sırasında süt kanallarına zarar verilmemesi gerekir. Bunun dışında genelinde kadınların süt verip vermeyecekleri veya ne kadar verecekleri bilinmez. Bu ancak yaşayarak öğrenilir ama ameliyatlarda plastik cerrahların yaptığı ameliyatlarda meme ameliyatlarında ve diğer tüm işlemlerde süt kanallarını genellikle yaralamamaya dikkat edilmelidir.

Meme Dikleştirme Ameliyatında Süt Kanalları Kesilir mi?

Meme dikleştirme ameliyatında süt kanalları kesilir mi bakıldığı zaman hayır süt kanallarına hiçbir zarar gelmez. Göğüs dikleştirme ameliyatının özellikle santral pedikülü olarak tanımlanmış olan tekniklerinde meme başı ve meme dokusu bağlantıları kesilmeden memeye form kazandırılabilir ve hiçbir süt kanalı zarar görmeden sonlandırılabilir.

Meme bir kadın için en önemli estetik noktalarından biridir. Memesinin şeklinden mutsuz olan kadınların talebi genel olarak bellidir. Dik, dolgun göğüsler her kadın işim yapılan riski olmayan işlemlerdir. Bu sebeple kadınların hem estetik kaygısı giderilirken hem de annelik adına hiçbir zarar gelmez, kişiler rahatlıkla çocuklarını emzirebilirler.