HAKAN TEYMUR
16 Ağustos 2023

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Bebeğimi Emzirebilir miyim?

Meme büyütme ameliyatından sonra bebeğimi emzirebilir miyim ?

Konusunda tabi ki emzirilebilir. Çünkü protezler meme dokusunun altına ve hatta daha alta kas altına konur. Yani her iki yöntemde de tekniklerde süt kanalları ile protezin hiçbir ilişkisi bulunmaz. Bu sebeple bu ameliyatlar sonrasında çok rahatlıkla çocuk sahibi olunabilir ve bebeklere süt verilebilir. Sütlerde hiçbir azalma olmaz fakat şöyle bir çekince olabilir ve dikkat edilmesi gerekir.

mother holding baby her arm

Protez ameliyatı olan meme büyütme ameliyatı olan kadınlar çocuk sahibi olup emzirdiklerinden sonra memelerde büyüme olur çünkü süt dolar. Bu periyod sonrasında emzirme bitine tekrar eski halini alarak küçülür. Bu büyüme ve küçülme durumunu kontrol etmek mümkün olamayabilir.

O sebeple bu ameliyatı yaptırmayı düşüneneler hemen çocuk sahibi olunacaksa bunu bir miktar erteleyebilirler veya ameliyatı yaptırır, emzirir ve emzirme sonrası eğer memeler normal hale gelmişse zaten son yoktur fakat sarkıklık durumlarında ufak bir ameliyat ile sarkık olan memeyi düzeltme yoluna gidilebilir.

Silikon Taktırdıktan Sonra Emzirme

Silikon taktırdıktan sonra emzirme konusunda memeler dişiliğin sembolü olan organlardır, bu sebeple kadınlar meme dokusunda gevşeme sarkma olduğundan estetik yöntemlerle bundan kurtulmaya çalışır. Bazen doğumlar sonrasında meme içi dokusu gevşer ve hastalar bunu mamaların boşaldığı şeklinde yorumlanabilir. Günümüzde silikon protezlerle meme büyültülüyor ve protez takıldıktan sonra rahatlıkla bebek emzirmek mümkün hale gelebiliyor