Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

yag enjeksiyonu ile meme buyutme nasil yapilir
Meme Büyütme Ameliyatı İçin Uygun musunuz?
Mayıs 26, 2022
meme buyutme 5
Meme Protezi Nasıl Seçilir?
Haziran 7, 2022
abdominoplasti hakkinda en cok sorula sorular

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında iyileşme süreci nasıldır konusunda meme büyütme ameliyatı ile ilk birkaç hafta sonra ağrı, ödem, gerginlik ve ufak ufak morarmalar ortadan kalkmaya başlar, hastalar daha rahat hareket eder ve günlük yaşantısına dönebilir. Kişiler ilk pansumanın ardından duş almaya başlayabilirler. Meme büyütme ameliyatından sonra hastanede kalış süresi bir gecedir ve ameliyat sonrasında hastaya korse şeklinde bir sutyen giydirilir ve bu sutyenin bir ay süre ile kullanılmasında fayda vardır.

Hastalar ameliyattan bir hafta sonrasında araba kullanmaya ve yürüyüşlere başlayabilirler fakat yorucu bir egzersiz ve kuvvet gerektiren aktivitelerden kaçınılmalıdır. Ağırlık kaldırma, yüzme ve tenis gibi sportif aktivitelere dönmek için ameliyattan sonra 2 ay beklemek gerekebilir. Solaryum ve güneş banyosu üç ay ertelenmelidir.

Meme Büyüme Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme büyütme ameliyatından sonra dikkat edilmesi gerekenler konusunda meme büyütme ameliyatından sonra iyileşme süreci ne kadar sorunsuz ve sağlıklı geçilirse alınan sonuçlarda o kadar başarılı olur. Doku henüz iyileşme aşamasındayken zorlanma durumlarına maruz kalırsa protezin istenmeyen yönlere kayması gibi bir durum meydana gelebilir.

İyileşme döneminde her konuda doktorun önerilerine uymalı, kulaktan dolma bilgilere aldanılmamalıdır bunun dışında sıcak su ödemi arttıracağından dolayı banyo yaparken çok sıcak su tercih edilmemelidir. Vücudun izin verdiği hareketlerin yapılmasında sakınca bulunmaz fakat ağırlık kaldırmaktan kesinlikle kaçınılmalıdır.

Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?