Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

yuz germe 3
Yağ Enjeksiyonu İçin Gerekli Yağ Miktarı Nedir?
Mayıs 3, 2022
meme kucultme 8
Göğüs Büyütme Ameliyatında İz Kalır mı?
Mayıs 6, 2022
meme buyutme 5

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Meme büyütme ameliyatı nedir bakıldığı zaman meme büyütme ameliyatı adından da anlaşılacağı gibi memeleri büyütmek için yapılan cerrahi işlemlerdir. Genel olarak küçük memelere hacim kazandırmak ve şekli düzgün olmayan memelere şekil kazandırmak amacıyla yapılır. Meme büyütme kişilerin kendi yağının kullanılması veya silikon protez ile meme büyütme gibi farklı yöntemlerle yapılır.

Meme estetiği memenin formunun olduğu halden daha hoş gözüken bir noktaya taşımak olarak özetlenebilir. Müdahale edilecek olan problem memenin küçüklük, sarkıklık durumları veya gelişimsel şekil bozuklukları ve hatta gömülen bir meme başı gibi geniş bir yelpazede ortaya çıkabilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı en sık şekilde meme ebatlarından memnun olmayan kadınlarda meme ebatını büyütmek için yapılır. Bunun dışında meme büyütme ameliyatını farklı nedenlere bağlı olarak yapılabilir. Bunun dışında emzirme veya ciddi kilo verme sonrasında sarkan ve hacmini yitiren memelerin toparlanmasını desteklemek meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

Göğüs duvarı anomalisi nedeniyle meme yapısı gelişmeyen kadınlara meme hacmi sağlamak için meme büyütme yapılabilir. Bu durumlara ek olarak cinsiyet değişimi sürecinde de meme oluşturmak için de protezle birlikte meme büyütme ameliyatları gerçekleştirilir. Yapılan muayeneler sonrasında kişiler doktor ile birlikte geniş bir planlama yapar ve 3D görüntüleme ile memenin öncesi ve sonrası fotoğraflanır böylece kişiler nasıl bir görünüm elde edecekleri konusunda fikir sahibi olabilirler.

Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?