HAKAN TEYMUR
18 Ağustos 2023

Meme Büyütme Ameliyatı İçin Uygun musunuz?

Meme büyütme ameliyatı için uygun musunuz ?

Bakıldığı zaman uygunluk durumu doktor muayenesi sonrasında netleşir. Uygunluk durumu meme dokunuzun miktarı, yeri, meme başlarının durumu, varsa asimetri durumu, emzirme geçmişiniz, meme bölgesinde ki cildinizde yer alan çatlaklar, gevşeklikler, pektoral kas denilen göğüs kasının durumu, kaburga ve göğüs duvarınızdaki kemik yapı gibi daha birçok parametre değerlendirilerek ve yapılarak meydana gelen tetkiklerde herhangi bir sağlık sorunu yoksa ve ameliyata ve genel anesteziye uygun iseniz planlama aşamasına geçilir.

close up hand using measuring tool

Bazı hastalar silikon implantların sarkmayı önleyeceğini düşünerek gelirler, bu hastaların muayenelerinde dikleştirme ve birlikte meme büyütme ameliyatı konuşmak gerekir. Yapılan planlamalarda sizin göğüs kafesi çapınız, meme doku hacminiz, boyunuz, omuz genişliği ve en önemli olan faktörde beklediğiniz büyüklüktür.

Meme Büyütme Ameliyatı Planlaması Nasıl Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı planlaması tamamen sizin istediğiniz büyüklüğe ulaşmak için yapılacaktır fakat normal sınırlarda olması kaydıyla sonuç olarak ameliyat olduğunuza değmeli ama dışarıdan ne kadar büyük dedirtmeyecek bir sonuç hedeflenmesi gerekir. 3D Vectra cihazı genel olarak üç boyutlu yüz ve vücut görüntüleme cihazıdır böylece göğüs büyütme ameliyatlarının planlanması daha rahat şekilde yapılır.

Kas altında veya üstünde ki farklı büyüklükteki protezlerin vereceği şekli görme imkânınız bulunur. Üç boyutlu olarak ister üstsüz ister sutyenli görünümünüzü değerlendirerek kararınızı verebilirsiniz. Bunun dışında silikonun neye göre seçileceği belirlenir.