HAKAN TEYMUR
1 Ağustos 2023

Kadınlar Neden Meme Protez Estetiği Yaptırıyor?

Kadınlar neden meme protez estetiği yaptırıyor konusunda genellikle meme yokluğunda veya az gelişmiş meme yapısı olan her kadın ve estetik kaygı yaşayan herkes meme estetiği yaptırmaktadır. Genel olarak estetik kaygı amacıyla kişiler kendilerini daha iyi hissetmek için yaptırır. Bunun dışında küçültme ve dikleştirme işlemiyle başvuran kişilerin çoğu genel olarak gebelik geçirmiş, emzirme sürecinden geçmiş olan kadınlardır.

Bazı hastalarda doğum ve emzirme sonrasında meme küçülmesi görülebiliyor ve bu haftalarda büyüme ihtiyacı olabiliyor. Büyütme işlemleri genel olarak 18 yaşından itibaren post menopoz döneme kadar yapılabilmektedir. Kadınların en fazla tercih ettiği estetik operasyonlarından olan meme estetiği sadece estetik kaygılardan değil aynı zamanda kişiler olumsuz etkileyen birçok sağlık sorununda kurtulmuş olacaklar.

Göğsüne Silikon Yaptıranların Yorumları

Göğsüne silikon yaptıranların yorumları bakıldığı zaman profesyonel bir doktordan yapıldığı zaman büyük oranda fayda gösterdiği ve estetik kaygıları giderildiği görülüyor. Bunun dışında meme estetiği ameliyatları sonrası kabul edilebilir seviyede iz kalma ihtimali bulunuyor ve meme büyütme işleminde 3-5 cm arasında kesi meme kıvrımının arkasına saklanır.

Meme dikleştirme veya büyütme ameliyatlarında çok fazla ağrı durumu oluşmuyor fakat sonrasında bir miktar ağrı olabilmektedir. Ağrı süresi, hastanın cildine ve meme formuna göre de değişebilmektedir. Meme estetiği operasyonları genel anlamda büyültme, küçültme ve dikleştirme olmak üzere farklı çeşitleri birçok kadın tarafından yaptırılmaktadır.