Göğüs Küçültme Ameliyatının Amacı Nedir?

gogus kucultme nasil yapilir
Göğüs Küçültme Nasıl Yapılır?
Nisan 20, 2022
meme ameliyati kansere yol acar mi
Meme Küçültme Ameliyatı Kansere Sebep Olur Mu?
Nisan 25, 2022
meme buyutme 9

Göğüs Küçültme Ameliyatının Amacı Nedir?

Özellikle kadınlar için vücudunun şekli ve orantılı bir vücuda sahip olmak son derece büyük bir önem taşır. Bu bağlamda göğüs küçültme ameliyatının amacı nedir sorusunu soracak olursanız bunun pek çok nedeni olabilir. Göğüs küçültme ameliyatının sebepleri kapsamında ilk olarak işin sağlık boyutu düşünülebilir. Çok büyük göğüslere sahip olan bir kadının zaman içerisinde bel ve sırt ağrıları çekmesi muhtemeldir. Vücut artık göğüsleri taşıyamayacak bir hale geldiği zaman sırt ağrıları başlar. Ve bu durum dolayısıyla hayat kalitesini düşürecek olan bir durumdur. Bu sebepten dolayı sağlık açısından meme küçültme operasyonu yapılabilir.

Meme küçültme ameliyatı olmanın bir sebebi de işin estetik boyutudur. Göğüsleri çok büyük olan bir kadın daha küçük göğüslere sahip olmak ister bu sebepten dolayı meme küçültme ameliyatı yapılabilir. Böylece çok daha orantılı ve estetik bir görünüme sahip olan göğüsler sayesinde istediğiniz şeyi giyebilirsiniz.

 Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs küçültme ameliyatı nasıl yapılır konusuna gelecek olursak göğüs semt alınan bir miktar yağ ile göğüs küçültme ameliyatı yapılabilir. Bu ameliyat anestezi verilerek acısız bir şekilde yapılır. Göğüs küçültme ameliyatı ile ilgili olarak en önemli şeylerden biri göğüsteki dokuları ve süt kanallarına zarar vermeden bu işlemin uygulanmasıdır. Bu sebepten dolayı iyi bir estetik cerrahi tarafından yapılması gerekli olacaktır.

Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?