HAKAN TEYMUR
21 Ağustos 2023

Göğüs Dikleştirme Operasyonundan Sonra Ne Kadar Süre Özel Sütyen Kullanılır?

Göğüs dikleştirme operasyonundan sonra ne kadar süre özel sütyen kullanılır ?

Bakıldığı zaman genel olarak kadınların iyileşme süresine göre belirlenir. Meme estetiği ameliyatları sonrası sütyen takma süresi genel olarak 3 veya 4 hafta gibi giyilmesi önerilir. Bu süre içerisinde 5-7 gün ara ile birlikte doktorun önerisi doğrultusunda sütyeniniz yıkanabilir ve arzu edilirse sizler için yeni yedek sütyen temin edilebilir.

Woman in baby pink activewear mockup

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında giydirilen özel cerrahi sütyenler her hastaya giydirilebilir ve hastaların 3-4 hafta giyilmesi istenir. Haftada bir olacak şekilde sütyeniniz yıkanabilir ve istenirse yedek sütyen temin edilebilmektedir.

Meme Estetiği Ameliyatları Sonrası Sütyen Neden Önemlidir?

Meme estetiği ameliyatları sonrası sütyen neden önemlidir bakıldığı zaman meme estetiği ameliyatları ile gerçekleştirilen cerrahi işlemlerden sonra hastaların geçirdikleri estetik ameliyat sonrasında özel bir sütyenin giyilmesi istenir ve hatta bu sütyeni hastalar daha ameliyattan çıkmadan önce giydirilir. Bunun amacı göğüsteki ödemi kontrol etmek ve azaltmak, kesi olan yerlere baskı oluşturmamak, göğüslere üstten veya alttan baskı sağlamak gibi durumlardan dolayı önemlidir.

Göğüs estetiği sonrasında alınacak ilk sütyen ise genellikle 3 ay gibi bir süre geçtikten sonra belirlenir. Buna göre en doğru bedeninizi deneyerek anlayabilirsiniz. Göğüslerinizi aşırı sıkmayacak ve yukarı aşağı itmeyecek şekilde seçilmelidir. Balenli olabilir ama destekli push up etkili sütyenler olmamalıdır.