Göğüs Büyütme Ameliyatında İz Kalır mı?

meme buyutme 5
Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?
Mayıs 4, 2022
meme diklestirme 3
Eşit Olmayan Göğüsler İçin Tek Taraflı Silikon Takılabilir mi?
Mayıs 18, 2022
meme kucultme 8

Göğüs Büyütme Ameliyatında İz Kalır mı?

Göğüs büyütme ameliyatında iz kalır mı konusunda meme büyütme ve dikleştirme işleminde tüm kesi içeren operasyonlar gibi iz bırakabilmektedir. Bununla beraber izlerin görünürlük durumu kişilerin üzerinde kontrol sahibi olduğu bir durumdur. İyileşme süreci devam ederken dikiş izleri de kaçınılmaz olarak zamanla iyileşir. Uygun bakım ile solmaya ve pürüzsüzleşmeye devam etmeleri gerekir.

Her şeyden önce işlem öncesinde sigara içmemek meme büyütme ameliyatından sonra görülen skar dokusu oluşum riskini azaltmak önemlidir. Meme büyütme ve dikleştirme ameliyatı sonrası kişi kesi yerlerini temiz tutmalıdır, kompresyon giysileri giymeli ve doktorun ameliyat öncesinde ve sonrası için verdiği talimatları yakından takip etmelidir. Bu talimatlar dikkatli şekilde uygulanırsa iyileşme döneminin kolay geçmesi sağlanır ve görünür izlerin hafiflemesinde yardımcı olunur.

Silikon Ameliyatı Sonrası Dikiş İzi

Silikon ameliyatı sonrası dikiş izi işlemine bakıldığı zaman iyileşme dönemi boyunca doktorun önerdiği şekilde bakım yapılması gerekir böylece dikiş izi azaltılır. Buna ek olarak ameliyat izlerini kaşıma, tırnaklama veya ovma gibi davranışlardan uzak kalarak yara izlerinin kötüleşmesinin önüne geçilir.

Bronzlaşma durumu skar dokusunu koyulaştırarak yara izlerini daha belirgin hale getirir. Buna ek olarak kişiler ameliyat sonrası ilk hafta boyunca ağır kaldırmaktan veya ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılmalıdır. Doktorun önerdiği kremleri düzenli şekilde kullanmak ve verilen sutyeni belirtilen süreye kadar çıkartılmaması gerekir.

Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?