Eşit Olmayan Göğüsler İçin Tek Taraflı Silikon Takılabilir mi?

meme kucultme 8
Göğüs Büyütme Ameliyatında İz Kalır mı?
Mayıs 6, 2022
yag enjeksiyonu ile meme buyutme nasil yapilir
Meme Büyütme Ameliyatı İçin Uygun musunuz?
Mayıs 26, 2022
meme diklestirme 3

Eşit Olmayan Göğüsler İçin Tek Taraflı Silikon Takılabilir mi?

Eşit olmayan göğüsler için tek taraflı silikon takılabilir mi için eğer memeler eşit değilse farklı boyutlardaki protezler takılabilir ve göğüsler eşit büyüklüğe getirilebilir. Bu gibi durumlarda iki memeye de takılabilir fakat göğüslerin eşitsizliği dikkate alınarak farklı boyutlardaki silikonlar tercih edilebilir. Eşit olmayan göğüsler için tek taraflı silikon taktırmak tamamen doktorun önerisine göre değişebilir. Bir meme çok büyük diğer meme çok küçükse küçük olana protez konularak diğer meme de küçültülerek eşitlenebilir.

Meme Asimetrisi Nasıl Düzelir?

Silikon takımında her iki memenin şekli ve boyutu çok önemlidir. Mesela doğumsal olanlarda hangi memenin hangisine benzetileceğine karar verilir ve eğer bariz asimetride bir meme küçük iken diğer meme büyük olur. Genellikle estetik olarak hastaların tercih ettiği memeden birinin boyutu olur.

Örnek olarak bir meme aşırı büyükse küçültülerek diğerine benzetilir, tam tersi bir işlemde olabilir. Bir tanesinin görünümü hastanın beğendiği ve ideal ölçülerdeyse, diğer meme hiç gelişmediyse veya hastaya görsel şekilde küçük geliyorsa küçük memeye silikon konularak eşitlenmeye çalışılır.

Genellikle büyük olan memenin küçültülerek eşitlenmesi daha güzel ve daha kolay sonuç verir çünkü fazla miktarda bulunan meme ve yağ daha güzel sonuç vermektedir. Çünkü memeye silikon koyarak yapılan eşitlemelerde ise her zaman yüzde yüz simetri sağlanması mümkün olmayabilir.

Open chat
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?