HAKAN TEYMUR
31 Mart 2023

Badem Göz Ameliyatı Ne Kadar Sürede İyileşir?

Badem göz ameliyatı sonrası iyileşme genellikle 2-3 hafta arasındadır. Hastalar operasyon ardından evlerine gidebilirler. Lakin ilk birkaç hafta bol bol dinlenmeli ve yorucu faaliyetlerden uzak kalmalıdır. 7-10 gün boyunca bir miktar morarma ve şişlik fark etmek yaygındır.

Badem göz, günümüzde özellikle tercih edilen en popüler göz şekilleri arasındadır. Bu göz türü kozmetik olarak en ideal göz yapısı olarak tanımlanır. Gözün dış kenarının iç kenarından daha yüksek olduğu gözler vardır. Bu göz yapısı, adını aldığı bademe benzediği için badem gözü olarak adlandırılır.

Badem göz şeklinde gözün dış kenarları yukarı doğru eğimlidir ve bu nedenle daha belirgin ve dikkat çekici görünür. Badem göz ve göz yapısı daha çekik bir görünüme sahip olduğu için gözlerdeki bakış derin ve anlamlıdır. Bu da hastaya daha hem daha genç hem de çekici bir görünüm sağlar. Badem göz ameliyatı, badem tarzı çekik ve iri gözlere sahip olmanıza yardımcı olan bir estetik prosedürdür.

Badem Göz Ameliyatı İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Badem göz ameliyatı 18 yaşını geçmiş herkese uygulanabilir. Özellikle gözleri çökük, göz altı torbaları ve düşük göz kapağı olanlara önerilir. Aynı zamanda aşağıdaki koşullara sahip kişiler badem göz ameliyatı için iyi adaylardır:

  1. Göz çevresinde kırışıklık olması
  2. Düşük göz kapağına sahip olma
  3. Çekici, belirgin ve çekik gözlere sahip olma isteği
  4. Yaşlanmaya bağlı göz çevresi ve göz altı sarkmaları
  5. Küçük gözlere sahip olma
  6. Durgun gözlere sahip olma
  7. Orantısız gözler
  8. Alt veya üst göz kapağı ile ilgili sorunlar

Bununla birlikte badem göz ameliyatı öncesinde hastalar muayene edilmekte, istekleri öğrenilmektedir. İşlemler muayene ardından hastanın uygun görülmesi ile uygulanır.

Badem Göz Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Badem göz ameliyatı öncesi hastanın genel sağlık durumu incelenir. Badem göz ameliyatı olacak kişinin yüz ve göz yapısına uygun bir şeklin nasıl yapılacağına hasta ile doktor doğru bir şekilde karar verir. Ameliyat öncesinde hastanın kronik bir hastalığı veya düzenli olarak kullandığı bir ilacı varsa öncelikle doktorunun bu durumu bilmesi gerekir.