HAKAN TEYMUR
24 Nisan 2023

Bacak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacak inceltme estetiği nasıl yapılır? Bacaklar farklı sebeplerden dolayı zaman içinde kalınlaşabilir. Genetik, kötü beslenme alışkanlıkları, hızlı kilo alıp verme, hastalıklar, spor yapamama ve yaş gözlemlenen sebeplerden bazılarıdır.

Eğer hayal ettiğiniz bacak görünümüne kavuşmak istiyorsanız, bacak inceltme estetiği gerçekleştirilebilmektedir. Bu esnada kullanılabilecek farklı yöntemler mevcut olup vaser liposuction bunlardan bir tanesidir.

Ameliyat süreci hastalara göre özel şekilde, onların istekleri ve gereksinimleri ön plana alınarak gerçekleştirilmektedir. Uygulama pek çok kişiye yapılabilecek olsa da öncesinde doktor tarafından muayene yapılmaktadır. Bu esnada farklı testlerin yapılması, kullanılan ilaçların ve geçirilen hastalıkların öğrenilmesi, tıbbi öykü alınması gerçekleştirilebilir.

 

Bacak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacak İnceltme Estetiği Nedir?

Bacak inceltme estetiği, özellikle bacaklarının görünümünden memnun olmayan kişilerin aradığı bir konudur. Üst bacak veya bacak eritme sebebiyle gerçekleştirilen spor ve diyet programlarına karşın bacak yağları hala duruyorsa, liposuction ile estetik olarak tedavi edilmesi mümkündür.

Bacak inceltme hedefiyle yapılan bu uygulama yağ biriken bölgeye uygulanır. Bu bakımdan alt ya da üst bacak inceltme gibi hedefler bulunabilir. Uygulama planlanan bölgeler doğru yere uygulama olması için önceden işaretlenmekte, ardından da ilgili alana yağları çözen ve bölgesel uyuşma sağlayan lokal anestezik çözelti enjekte edilmektedir.

Ayrıca kişiler de bacak inceltme estetiği sonrasında hekim tarafından belirtilen noktalara da özen göstermelidir.

Bacak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacak İnceltme Estetiği Nerede Yapılır?

Bacak inceltme estetiği 3 ayrı bölümde yapılabilir. Diz bunlardan biridir. Diz etrafında oluşan genel sorun, bu bölümde meydana gelen yağlardır. Özellikle iç ve dış bölümlerde fazla miktarda görülebilir.

İkinci olarak üst bacak bölümünde de uygulanabilir. Bu alan genel olarak dizin üst kısmındaki şikayetleri ele alır. En çok uyluk bölümünde gözlemlenir. Üst uyluk bölümlerinde kilo alma ile meydana gelen dolgunlaşmalar, daha çok etkin olabilir.

Üçüncü olarak da diz altında uygulanabilir. Genellikle ayak bileklerinden ya  da tüm diz altı bölümünün kalınlaşmasından meydana gelebilir. Bu bakımdan bacak inceltme estetiği farklı bölümlere uygulanabilir. Uygulama kişiden kişiye özel şekilde belirlenmekte, böylece hayal edilen sonuçlara ulaşmada yardımcı olmaktadır.